reklama

Ozbrojenci v pondělí napadli komplex budov, kde sídlí afghánské ministerstvo veřejných prací a ministerstvo práce a sociálních věcí. U jedné z budov nejprve sebevražedný atentátník odpálil své auto naplněné výbušninami, načež do budovy vtrhli další útočníci.

Ozbrojenci během útoku vzali jako rukojmí desítky lidí a osm hodin sváděli boj s členy bezpečnostních sil. Někteří zaměstnanci se zabarikádovali ve svých kancelářích, další ozbrojenci zastřelili. Příslušníkům bezpečnostních složek se nakonec podařilo osvobodit více než 350 civilistů.

Po útoku bylo v objektu nalezeno 43 mrtvých, z toho tři těla patří podle afghánského ministerstva zdravotnictví ozbrojencům, kteří byli zneškodněni během pondělních bojů. O život přišlo také 39 civilistů a jeden policista.

"Vtrhli dovnitř a na každého stříleli. Stříleli i přes zavřené dveře. Pokud jim někdo přišel do cesty, zastřelili ho," popsal dnes útok podle agentury AP vládní zaměstnanec Abdul Džalíl, který při útoku utrpěl zranění.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podezření ale padá na islamistické hnutí Tálibán či místní pobočku teroristické organizace Islámský stát (IS), které v posledních letech provedly v Afghánistánu mnoho útoků na vládní cíle.

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid nicméně agentuře AFP řekl, že "nemá s útočníky nic společného".

Loading...

1 komentář (Poslední 25.12. 16:14) Napište svůj názor

reklama