reklama

"Víme, že Rusko má chapadla v různých zemích světa při různých volbách. Slyšeli jsme to od našich evropských kolegů. Mé doporučení je, abyste si dali pozor," řekl v pátek Tillerson po jednání se svým mexickým protějškem Luisem Videgarayem a s kanadskou ministryní zahraničí Chrystinou Freelandovou.

Tillerson se svým mexickým kolegou a šéfkou kanadské diplomacie jednal i o ekonomické spolupráci, o modernizaci Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA), boji proti ilegální migraci či potírání obchodu s drogami.

Tillerson mírnil také svá čtvrteční vyjádření, že venezuelskému prezidentovi Nicolási Madurovi možná hrozí svržení armádou a že by měl proto radši sám odstoupit a odjet na Kubu. V pátek Tillerson řekl, že by si přál pro Venezuelu klidný přechod k demokracii.

Po Mexiku navštívil šéf americké diplomacie Panamu. Odtud odletí do Argentiny, kde se setká nejen s tamními vládními představiteli, ale i s velvyslanci několika latinskoamerických zemí, s nimiž by měl jednat také o Venezuele. Příští týden navštíví Tillerson ještě Peru, Kolumbii a Jamajku.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama