reklama

V jihoněmeckém Stuttgartu se sešlo na demonstraci pět tisíc lidí, v Bonnu bylo protestujících 2000, v Hamburku asi 1500 a v Hannoveru na severozápadě Německa kolem 1200.

Lidé na shromážděních požadovali ukončení ofenzivy i zastavení dodávek německých zbraní do Turecka. V Bonnu někteří účastníci přišli s vlajkami turecké separatistické Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Turecko, ale i USA a Evropská unie považují za teroristickou organizaci.

V Paříži se podle policie sešlo 2100 lidí, ve Štrasburku, kde sídlí Evropský parlament, demonstrovalo podle policie 1600, podle organizátorů ale až 7000 lidí. "Kurdové v Afrínu bojovali s Islámským státem a nyní jsou masakrováni. Mlčení evropských vůdců je vražedné," řekl agentuře AFP Suleyman Akgüç, zástupce francouzské federace alavitů.

Turecko poslalo svou armádu do Afrínu 20. ledna s úkolem vytlačit členy kurdských milic YPG. Ankara je považuje za spojence PKK a označuje je za teroristy. Dnes při útoku členů milic YPG zahynulo podle armády pět tureckých vojáků. Celkem si tak vojenská operace Ankary vyžádala na turecké straně už sedm obětí.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama