Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruskou metropoli zasáhlo husté sněžení a vichřice, hlášena je jedna oběť

Moskva
Moskva
Foto: moscow.ru

Moskvu - Ruskou metropoli a okolí sužuje husté sněžení a silný vítr. Podle úřadů již zahynul jeden člověk a pět dalších utrpělo zranění. Značné problémy jsou v dopravě, včetně letecké - tři letiště hlavního města hlásí desítky zpožděných a řadu zrušených letů.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám je podle portálu Jandeks (yandex) na moskevských letištích zpožděno téměř 60 letů. Na Šeremeťjevu se to podle webu týká 41 letů. V Domodědovu je odloženo 12 letů a dalších 16 bylo nutné zrušit. Ve Vnukovu odložili šest letů a dva zrušili. Webowé stránky pražského letiště nehlásí podstatné změny u dnešních pravidelných spojů Praha-Moskva či Moskva-Praha.

"Bohužel včera (v sobotu) se živel neobešel bez obětí. Jeden člověk zemřel při pádu stromu a stržení drátů elektrického vedení. Další dva lidé utrpěli zranění," napsal dnes na sociální síti Vkontaktě moskevský starosta Sergej Sobjanin. Na twitteru o něco později informoval, že zraněných je v Moskvě hlášeno už pět.

Ve městě je vyvráceno přes 360 stromů. Starosta vyzval Moskvany, aby se měli na pozoru, neboť dnes má být situace ještě horší než v sobotu. Podle meteorologů bude nadále sněžit a ani vítr se neutiší.

Témata:  Moskva Rusko zima

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

8. května 2026 11:31

Zvykejme si na Babiše. Chce vyhrávat volby příštích 11 let

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ramzan Kadyrov, je od 15. února 2007 prezidentem autonomní Čečenské republiky. Je synem bývalého prezidenta Achmata Kadyrova.

Poprask v Čečensku: Kadyrov válčil proti energy drinkům, jeho syn vykradl slavnou značku a sám je prodává

V Čečensku se začal prodávat nový energetický nápoj pod značkou „K13“, která je úzce spjata s osobou Adama Kadyrova, syna vládce autonomní republiky. Uvedení nápoje na trh doprovází masivní reklamní kampaň, do níž se zapojil i samotný Ramzan Kadyrov spolu s předsedou čečenského parlamentu Magomedem Daudovem. Oba lídři se v polovině dubna zúčastnili slavnostního otevření hypermarketu v Grozném, kde produkt veřejně ochutnali.