Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelci ostřelovalï Pásmo Gazy, Dva mladí Palestinci zemřeli

Palestina
Palestina
Foto: Pixabay

Gaza - Izraelská armáda ostřelovala pozice radikálního hnutí Hamás, zahynuli dva lidé. Reagovala tak na útok palestinských ozbrojenců na hranicích Izraele s Pásmem Gazy, při němž v sobotu utrpěli zranění čtyři izraelští vojáci.

Izraelská armáda uvedla, že v oblasti bylo umístěno podezřelé zařízení, na němž vlála palestinská vlajka. Když se k němu vojáci přiblížili, zařízení explodovalo. Dva vojáci utrpěli vážná zranění.

Armáda v reakci na útok podnikla letecké údery na pozice Hamásu a podle agentury AP dnes zasáhla 18 cílů, včetně výrobny zbraní a tajných tunelů. Palestinské úřady pak uvedly, že zasaženy byly i výcvikové tábory radikálů.

Dva 17letí Palestinci, kteří dnes zahynuli poblíž města Rafáh na jihu Pásma Gazy, se podle izraelské armády chovali podezřele.

Na hranicích s Gazou od posledního ozbrojeného konfliktu v roce 2014 doposud přetrvával relativní klid, násilí znovu propuklo až loni v prosinci, kdy americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Hamás tehdy vyhlásil další intifádu, tedy povstání proti Izraeli.

Témata:  Izrael Gaza (palestinské město v Pásmu Gazy) HAMÁS

Aktuálně se děje

10:59

Korupce v Rusku. Šojgu přijde o náměstka, soud ho poslal do vazby

Ruskem otřásá korupční aféra na nejvyšších místech. Moskevský soud ve středu poslal do vazby náměstka ministra obrany Sergeje Šojgua. Timur Ivanov byl zadržen v úterý pro podezření z braní úplatků, za což v případě odsouzení hrozí až 15 let vězení. O případu informují ruská média. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy