Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Raketový útok z Gazy nezůstal bez odezvy. Izraelské letectvo napadlo hnutí Hamás

Válka v Gaze
Válka v Gaze
Foto: News.xinhuanet.com

Jeruzalém - Izraelské letouny dnes ráno napadly cíle hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Jednalo se o reakci na nedělní vypálení palestinské rakety na jih Izraele.

Izraelské letouny dnes časně ráno bombardovaly podzemní zařízení Hamásu na jihu Pásma Gazy. Podle zdrojů z palestinských bezpečnostních složek byly terčem objekty východně od města Rafáh. Akce si nevyžádala oběti na životech.

V neděli při izraelském ostřelování pozic Hamasu v Pásmu Gazy zahynuli dva Palestinci. Armáda tak reagovala na útok palestinských ozbrojenců na hranicích Izraele s Pásmem Gazy, při němž v sobotu utrpěli zranění čtyři izraelští vojáci.

Hamás ovládá Pásmo Gazy od roku 2007 a od té doby vedlo s Izraelem už tři války. Na hranicích s Gazou od posledního ozbrojeného konfliktu v roce 2014 dlouho panoval relativní klid, násilí znovu propuklo až loni v prosinci, kdy americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Hamás tehdy vyhlásil další intifádu, tedy povstání proti Izraeli.

Témata:  Izraelská armáda Gaza (palestinské město v Pásmu Gazy) Izrael

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 14:55

Topolánek dál svádí boj s rakovinou. Přišel o vlasy

Bývalý předseda české vlády a někdejší šéf ODS Mirek Topolánek nadále otevřeně a s osobitým nadhledem informuje veřejnost o svém boji s těžkým onkologickým onemocněním. Sedmdesátiletý politický matador se v současnosti potýká s rakovinou slinivky břišní, přičemž po předchozí náročné operaci a sérii zákroků nastupuje již do třináctého kola chemoterapie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy