Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Bavorsku začal hořet autobus se studenty. Museli rozbít okna, aby se neudusili

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mnichov - Na jihozápadě Bavorska se ve středu večer vznítil autobus se zhruba 50 gymnazisty. Aby se nezadusili kouřem, museli rozbít okna. Za příčinu požáru policie označila závadu na motoru.

Středoškoláci byli na cestě do rakouského města Bregenz, kde měli zhlédnout operu. Autobus s 55 lidmi se ocitl v plamenech na hlavní silnici poblíž města Lindau.

Gymnazisté ve věku 16 až 18 let z nedalekého Sonthofenu museli rozbít okna. Pět jich bylo ošetřeno v nemocnici a deset utrpělo lehčí zranění a pohmožděniny.

65letý řidič se potýkal s problémy s motorem, zatímco studenti v horním patře autobusu už cítili kouř. Poté zcela vypověděla elektronika a autobus zůstal stát na silnici poblíž města Oberreute. Celé horní patro autobusu shořelo.

Témata:  nehody autobusů Německo Autobusy požáry

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 15:29

Jiří Bartoška zasvětil život filmu, kulturní svět se mu ale moc neodvěčil

Jiří Bartoška, významná osobnost české kultury, se mohl chlubit  bohatou filmovou a kinematografickou kariérou. Přesto během svého života moc ocenění, která by reflektovala jeho mimořádný přínos v oblasti herectví i kulturní organizace, nedostal.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimir Putin promlouvá na oslavách u příležitosti 80. výročí konce druhé světové války. (9.5.2025)

Válka na Ukrajině má podporu celého Ruska, řekl Putin na oslavách v Moskvě

Ruská metropole Moskva hostila v pátek dopoledne velkou vojenskou přehlídku u příležitosti oslav 80. výročí konce druhé světové války a vítězství nad nacistickým Německem. Prezident Vladimir Putin během akce řekl, že Rusko bude nadále bariérou proti nacismu a jeho občané budou i nadále podporovat vojáky, kteří aktuálně bojují na sousední Ukrajině.