Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská armáda pozastavila lety vrtulníků Mi-17, musejí být zkontrolovány

Vlajka Slovenska
Vlajka Slovenska
Foto: Pixabay

Bratislava - Slovenská armáda pozastavila provoz vrtulníků Mi-17, stroje absolvují potřebné kontroly. Média spekulují, že byly zfalšovány dokumenty o opravách vrtulníků.

Slovenská armáda disponuje 12 vrtulníky Mi-17, z nichž čtyři zajišťují leteckou pátrací a záchrannou službu (SAR). Ta vyplývá z mezinárodních závazků ohledně civilní letecké dopravy.

Mluvčí ministerstva obrany Danka Capáková uvedla, že jeden z vrtulníků Mi-17 by se měl opět dostat do provozu v nejbližších dnech, další stroje až po dokončení všech potřebných kontrol.

Denník N napsal, že problémy se stroji Mi-17 se patrně týkají mechanických součástek, které jsou zabudovány v motorech vrtulníků. Armáda prý zjistila, že součástky nepodstoupily povinnou opravu, byť podle dokumentů se tak stalo. Vrtulníky Mi-17 na Slovensku opravuje státem kontrolovaný podnik Letecké opravovne Trenčín ve spolupráci s dalšími firmami.

Kromě vrtulníků Mi-17 slovenská armáda provozuje také americké vrtulníky Black Hawk.

Témata:  vrtulník Mil Mi-17 Slovensko Slovenská armáda

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.