Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát útočil v jemenském Adenu, nejméně pět obětí

Islámský stát (ISIS)
Islámský stát (ISIS)
Foto: Wikimedia Commons

Aden (Jemen) - Nejméně pět mrtvých a desítky zraněných si dnes podle prvních zpráv vyžádaly dva sebevražedné atentáty v jihojemenském Adenu.

S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters, podle níž je mezi zraněnými hodně civilistů. K útoku se záhy přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Město Aden koncem ledna z velké části dobyli separatisté, kteří usilují od odtržení jižní části země.

Cílem útoku byl tábor na jihozápadě města, v němž jsou umístěny protiteroristické jednotky. Atentátníci odpálili dvě auta naložená výbušninou. Exploze zničila i poblíž zaparkovaná auta.

Do hlavní městské nemocnice bylo přivezeno pět mrtvých, z nichž většina jsou vojáci, a řada zraněných, včetně civilistů.

V Jemenu už několik let zuří občanská válka, v níž proti sobě stojí vládní jednotky podporované arabskou koalicí v čele se Saúdskou Arábií, a šíitští povstalci, za nimiž stojí Írán.

Témata:  Jemen Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 15:29

Jiří Bartoška zasvětil život filmu, kulturní svět se mu ale moc neodvěčil

Jiří Bartoška, významná osobnost české kultury, se mohl chlubit  bohatou filmovou a kinematografickou kariérou. Přesto během svého života moc ocenění, která by reflektovala jeho mimořádný přínos v oblasti herectví i kulturní organizace, nedostal.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimir Putin promlouvá na oslavách u příležitosti 80. výročí konce druhé světové války. (9.5.2025)

Válka na Ukrajině má podporu celého Ruska, řekl Putin na oslavách v Moskvě

Ruská metropole Moskva hostila v pátek dopoledne velkou vojenskou přehlídku u příležitosti oslav 80. výročí konce druhé světové války a vítězství nad nacistickým Německem. Prezident Vladimir Putin během akce řekl, že Rusko bude nadále bariérou proti nacismu a jeho občané budou i nadále podporovat vojáky, kteří aktuálně bojují na sousední Ukrajině.