Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zahraniční činitelé řešili, jak ovlivňovat Trumpova zetě Kushnera, tvrdí média

USA
USA
Foto: Pixabay

Washington - Dle informací listu The Washington Post představitelé Číny, Spojených arabských emirátů, Izraele a Mexika soukromě projednávali možnosti, jak ovlivňovat Jareda Kushnera, který je zetěm a poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Kushner ztratil kvůli chybějící bezpečnostní prověrce přístup ke každodenním hodnotícím zprávám tajných služeb pro hlavu státu.

Zástupci cizích zemí proto dle washingtonského listu hledali způsob, jak využít Kushnerových obchodních dohod, jeho finančních problémů a nedostatečné politické zkušenosti. Zda některý stát skutečně přikročil k činům, jasné není.

Kushnerův právní zástupce Abbe Lowell se prozatím ke zprávě The Washington Post nevyjádřil. Komentář dosud neposkytl ani Bílý dům.

Témata:  Jared Kushner Donald Trump USA

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy