Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Premiér v demisi Andrej Babiš prodává na Slovensku část svého majetku

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Halin Selasicz / INCORP images

Bratislava - Český premiér Andrej Babiš prodává některé nemovitosti na Slovensku. Jde například o průmyslový areál se zámkem v obci Cífer u Trnavy, jehož vlastníkem je společnost Istrochem Reality. Je prodáván i rodinný dům u Bratislavy.

Na prodej je celý areál i se zámkem, který je na seznamu národních kulturních památek, a s rozlehlým parkem. Kolik za něj chce, ale společnost odmítá prozradit. Jde řádově o statisíce eur, přesnou cenu se dozví vážný zájemce, sdělila asistentka ředitele firmy Judita Hanezsová.

Na prodej je i rodinný dům se zahradou Andreje Babiše v obci Borinka u Bratislavy, které miliardář slovenského původu vlastní od 90. let. Jde však o zanedbanou nemovitost a na číslo, na němž by se měl případný zájemce informovat, se nedá dovolat.

Server Aktualne.sk poznamenal, že Istrochem Reality vlastní a provozuje penzion v Nízkých Tatrách v obci Mýto pod Ďumbierom. Podle Hanezsové jde o "rekreační objekt pro zaměstnance firmy Agrofert, ale i pro další hosty". O prodeji této nemovitosti se článek ale nezmiňuje.

Témata:  Andrej Babiš Slovensko nemovitosti

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.