Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zřícení činžáku v Poznani si vyžádalo už pět obětí, mezi zraněnými je dvouleté dítě

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Poznaň - Zřícení bytového domu v západopolské Poznani si podle nové bilance vyžádalo pět mrtvých. Záchranáři nadále sutiny prohledávají. Příčinou nedělní zkázy domu byl zřejmě výbuch plynu.

Tělo páté oběti záchranáři z trosek vyprostili dnes, uvedla zpravodajská televize TVN24.

Při neštěstí utrpělo zranění 21 lidí, čtyři z nich včetně dvouleté dívky dosud zůstávají v nemocnicích. Dívka podle lékařů není v ohrožení života. Nejvážněji zraněným je muž, který utrpěl těžké popáleniny.

V domě, který byl postaven před druhou světovou válkou, bylo asi dvacet bytů. Část budovy je zcela zhroucená a statika domu je vážně narušená.

Témata:  výbuch plynu Polsko zřícené stavby hasiči

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 14:23

Pavel vyzval Čechy, aby nepodléhali populismu. Sám bude hlídat demokracii

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy