reklama

O návrhu, se kterým přišla dvojice demokratických politiků, nyní jedná místní zákonodárný sbor. Oponentí tvrdí, že jde o omezování internetové svobody a pozastavují se i nad tím, proč stát pašování lidí srovnává s prostitucí. Na twitteru se proti takovému postupu ohradila například jedna žena, která tvrdí, že své tělo prodává. "Nikdo mě do toho nenutil a svou práci mám ráda," napsala.

Pokud zákonodárci návrh ve stávající podobě přijmou, budou muset poskytovatelé internetu zřídit mechanismus, aby lidé mohli hlásit stránky s kontroverzním obsahem k zablokování, případně takové weby, které byly zablokovány nedopatřením. Jako kontroverzní obsah zákon označuje portály s pornem či pohoršlivou a urážlivou tematikou, kterou ale podrobněji neupřesňuje, poznamenala televize Fox News.

Pokud poskytovatelé internetu systém k hlášení stránek k blokování nezřídí, vystaví se finančnímu postihu. Zákazníci je také budou moci zažalovat za to, že kontroverzní obsah ponechali volně přístupný. Odškodné by v takovém případě mohlo činit až 500 dolarů (10.300 Kč) za každý neblokovaný web.