Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bulharské letiště kvůli pochybení při pasové kontrole rozdá tresty

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Sofia -Třináct zaměstnanců pasové kontroly na letišti v bulharské metropoli Sofii dnes dostalo podmíněnou výpověď kvůli obvinění, že tento týden nechali projít pasovou kontrolou desítky cestujících z Francie, aniž po nich požadovali doklady.

Bulharský premiér Bojko Borisov již dříve oznámil, že případ z 20. března bude důkladně vyšetřen a viníci budou potrestáni.

Bulharsko je členským státem EU od roku 2007 a v lednu zahájilo své první šestiměsíční předsednictví unie. Do schengenského prostoru volného pohybu ale země zatím přijata nebyla se zdůvodněním, že vláda zatím neudělala dostatek pro posílení bezpečnosti a v potírání organizovaného zločinu a korupce.

Příslušníkům pasové kontroly v souvislosti s obviněním hrozí definitivní výpověď či kázeňský trest. Výše trestu ale bude záviset na závěrech vyšetřovatelů, uvedl bulharský ministr vnitra Valentin Radev.

Sedm z třinácti pracovníků pasové kontroly během své směny na 15 minut opustilo kontrolní stanoviště a asi 40 cestujících, kteří zrovna přiletěli z Paříže, se tak dostalo přes pasovou kontrolu, aniž museli předložit doklady.

Témata:  Bulharsko letiště letectví a letadla

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy