Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve švýcarských Alpách se utrhla lavina, zabila tři Španěly

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Bern - Nedaleko lyžařského střediska Fiescheralp ve švýcarských Alpách se v sobotu utrhla lavina. Usmrtila tři španělské turisty. Zbývající dva členové skupiny utrpěli lehká zranění.

Turisti měli v sobotu namířeno z vysokohorské chaty přes Aletschský ledovec do lyžařského střediska. Sníh se s nimi utrhl na svahu v nadmořské výšce 2450 metrů krátce před pátou hodinou odpoledne.

Lavinu zpozorovali jiní turisti, a ti přivolali pomoc. Následovala "extrémně náročná" záchranná akce komplikovaná špatnou viditelností a povětrnostními podmínkami. Záchranáři ji nakonec museli v noci přerušit po zajištění dvou členů zavalené skupiny. Ke zbylým třem osobám se včas nedostali.

Policie dnes uvedla, že nikdo již není pohřešovaný a jakmile to počasí dovolí, budou těla obětí přepravena z místa neštěstí.

Podle agentury Reuters incidentu předcházelo několik dní vydatného sněžení, což zvyšuje riziko uvolnění lavin.

Témata:  laviny Švýcarsko

Související

Aktuálně se děje

24. listopadu 2025 13:33

Patrik Hezucký pozdravil fanoušky z nemocnice a prozradil, co ho posiluje

Česko v posledních dnech trápí zdravotní stav Patrika Hezuckého, který je hospitalizován v nemocnici s blíže nespecifikovanou nemocí. Už ho tam navštívil věrný kamarád Leoš Mareš, který následně prozradil, jak na tom jeho parťák je. Nyní se ozval sám Hezucký. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy