Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nedělním útoku islamistů v Maiduguri zemřelo 18 lidí, desítky lidí byly zraněny

Nigérie
Nigérie
Foto: Pixabay

Abuja - Při nedělním útoku ve městě Maiduguri na severovýchodě Nigérie zemřelo 18 lidí a dalších 84 bylo zraněno. Krvavý incident mají s největší pravděpodobností na svědomí islamisté z Boko Haram.

Ve městě Maiduguri měla kdysi Boko Haram centrálu, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na státní záchranářskou službu SEMA.

"V tuto chvíli jsme napočítali 18 těl ve dvou čtvrtích Bale Shuwa a Bale Kura," řekl pracovník SEMA odpovědný za evakuace. Dodal, že "osoby byly zabity, když se snažily uprchnout před střelbou mezi povstalci a vojáky".

Nigerijská vláda před týdnem oznámila, že už nějakou dobu jedná s Boko Haram o nastolení klidu zbraní. Několik dní předtím údajně po "úsilí prezidenta Muhammadu Buhariho" propustili radikálové 105 ze 110 dívek, které 19. února unesli z internátní školy ve městě Dapchi.

Název Boko Haram znamená v překladu z hauštiny "západní vzdělávání je hřích". V uplynulých devíti letech si násilí páchané touto skupinou v Nigérii vyžádalo přes 20.000 obětí a více než 2,5 milionu lidí vyhnalo z jejich domovů.

Témata:  Boko Haram Nigérie terorismus v Nigérii

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.