reklama

Čtyři podezřelé zadržela policie a příslušníci místní domobrany. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim až sto ran na veřejnosti, uvedly úřady.

"Úřady v provincii Aceh by měly čtveřici propustit a chránit veřejnost před slíděním domobrany, jejíž příslušníci se zaměřují na bezbranné menšiny," řekl šéf oddělení Human Rights Watch (HRW) pro ochranu práv příslušníků sexuálních menšin Graeme Reid.

Aceh je jedinou provincií převážně muslimské Indonésie, která kriminalizuje vztahy stejného pohlaví a která užívá kromě celostátně platných zákonů také šaríu. Indonéský parlament nyní projednává reformu stávajících celostátních zákonů, na jejímž základě by byl kriminalizován nemanželský pohlavní styk. Kritici však varují, že takový zákon by přispěl k perzekuci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Loni byli v provincii Aceh na základě zákonu proti homosexuálům z roku 2014 poprvé odsouzeni k ranám holí dva příslušnici této sexuální menšiny. Náboženská policie a domobrana v provincii často podnikají razie v domovech a na pracovištích, kde zadržují osoby, jež podezírají z homosexuálních aktů. Loni takto úřady zadržely 12 transgenderových žen, které veřejně zesměšnily, když je přinutily ostříhat si vlasy a obléknout se jako muži. Tito lidé byli následně propuštěni, podle ochránců práv se však mnoho z nich ukrývá z obavy před dalšími raziemi.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama