Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu odsoudili vražedkyni novorozeňat, dostala skoro deset let

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Halle - 46letá matka byla usvědčena z vraždy svých dvou novorozeňat. Soud v německém městě Halle ji dnes poslal do vězení na 9,5 roku. Úřady vyšetřují i partnera ženy.

Žena tajně porodila v roce 2004 holčičku a v roce 2008 chlapečka. U soudu přiznala že obě děti zabila.

Jejich těla pak dala do igelitek a přechovávala je v mrazáku ve svém bytě v obci Benndorf v centrálním Německu, kde je policie našla počátkem tohoto roku. Pitvy ukázaly, že dítka byla udušena.

Žena podle svého obhájce čelila tlaku svého tehdejšího partnera, který nechtěl další dvě děti ke dvěma, které už měli. Úřady vyšetřují i jeho. Nejméně o jednom ze zmrazených těl věděl.

Témata:  Německo vražda děti soudy

Související

Aktuálně se děje

26. listopadu 2025 5:00

25. listopadu 2025 21:44

Vánoční TV program 2025: Co pro nás letos chystá Česká televize?

Česká televize si i letos připravila bohatý program plný pohádek a tradičních filmových hitů, které neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Diváci se mohou těšit na tři dny nepřetržité sváteční atmosféry od Štědrého dne až do druhého svátku vánočního.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy