Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté plánovali teror a popravu civilisty v Barceloně, soud vynesl tresty

Vlajka Španělska
Vlajka Španělska
Foto: Pixabay

Madrid - Členové teroristické buňky ve Španělsku dostali od osmi do 12 let vězení. Plánovali atentáty v Barceloně, kde chtěli mimo jiné unést a demonstrativně popravit náhodného civilistu.

Deset mužů, mezi nimiž byli Španělé, Maročané a jeden Brazilec, zatkla katalánská policie v roce 2015. Skupinu předtím policie sledovala a nasadila do ní svého informátora. Ten jim posléze poskytl důkazy o plánech této teroristické buňky, která se začala formovat v roce 2014 v mešitě ve městě Terrassa poblíž Barcelony.

Skupina, která si říkala Islámské bratrstvo, plánovala podle verdiktu soudu zaútočit na několika místech v Barceloně, kde chtěla unést jednoho člověka, převléci ho do oranžové kombinézy (používané pro vězně v USA) a zabít ho. Popravu chtěla natáčet na video a zveřejnit na sociálních sítích.

Tři z odsouzených dostali v úterý v Madridu tresty 12 let vězení mimo jiné za vedení teroristické organizace, ostatní odsouzení mají strávit za mřížemi osm let. Žádný z odsouzených, kteří jsou ve věku od 22 do 48 let, neměl dříve záznam v trestním rejstříku.

Témata:  Španělsko terorismus Barcelona

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.