reklama
Drama při úrazu Pilarové! Jak probíhala její záchrana? - anotační obrázek
Drama při úrazu Pilarové! Jak probíhala její záchrana?

Odpovídal na dotaz týkající se informace listu The Wall Street Journal, podle nějž Washington chystá arabský kontingent, který by měl stabilizovat Sýrii a nahradit americký.

Džubajr řekl, že na téma vyslání saúdskoarabských vojáků se Rijád baví s Washingtonem už od doby, kdy byl u moci minulý prezident Barack Obama.

"Není to novinka. Diskutujeme o tom s USA od zahájení syrské krize v roce 2011. Navrhli jsme Obamově administrativě, že jestliže USA vyšlou své vojáky, pak Saúdská Arábie s dalšími státy zváží vyslání svých vojáků v rámci kontingentu," řekl Džubajr.

Dodal, že se debatuje o tom, "jaké jednotky by měly zůstat ve východní Sýrii a odkud by jejich členové měli být".

Americký prezident Donald Trump nedávno řekl, že chce americké vojáky ze Sýrie stáhnout. Na severu je jich asi 2000. Možnost, že Saúdská Arábie uvažuje o vyslání vojáků do Sýrie, naznačil nedávno i korunní princ Muhammad bin Salmán.

Saúdskoarabští vojáci bojují v rámci arabské koalice v Jemenu, kde je jejich protivníkem šíitská opozice podporovaná Íránem. Proti oddílům šíitů by se ocitli také v Sýrii, kde Írán patří mezi významné spojence tamního režimu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama