Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie na Balkáně rozbila gang, jež pašoval do Evropy uprchlíky

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Sarajevo - Policie Bosny a Chorvatska provedly koordinovanou operaci, pří níž zatkly dvacet členů organizované skupiny, která pašovala migranty přes území obou států do Evropské unie. Informovala o tom dnes bosenská média s odvoláním na sdělení poskytnuté bosenskou prokuraturou.

"Vyšetřováním bylo zjištěno propašování velkého počtu ilegálních migrantů, nejméně 100 až 200. Za jejich převedení si pachatelé brali vysoké finanční obnosy dosahující částky až 10.000 (bosenských) konvertibilních marek (130.000 korun) za osobu," sdělila prokuratura.

Dodala, že většina migrantů byla nezákonně přepravována z Turecka, odkud rovněž pocházejí organizátoři této kriminální činnosti, a také z Kosova.

Podle této zprávy se na spolu souvisejících akcích Taurus a Oks podílely prokuratury a policie Chorvatska a Bosny. Pomoc při její přípravě bosenským a chorvatským orgánům poskytly také evropská policejní organizace EUROPOL a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Témata:  Bosna a Hercegovina Chorvatsko pašeráctví uprchlíci gangy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.