Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Indii se na neoznačeném přejezdu srazil vlak se školní dodávkou, zemřelo 12 dětí

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Lakhnaú - Nejméně 12 dětí zemřelo a dalších 12 utrpělo zranění při dnešní srážce vlaku se školní dodávkou na neoznačeném železničním přejezdu v severní Indii.

Nehoda se stala nedaleko města Kušinagar, asi 200 kilometrů od Lakhnaú, metropole státu Uttarpradéš.

Děti byly právě na cestě do školy, když ke střetu došlo. Zahynul také řidič dodávky. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP.

Indická železniční síť patří k největším na světě a denně ve zhruba 11.000 vlacích přepraví 23 miliónů lidí. Nehody na železnici jsou poměrně časté. Stovky přejezdů nejsou nijak označené a nedostatek peněz maří snahu železničních úřadů obsadit hlídačem alespoň ta nejnebezpečnější místa.

Témata:  Indie nehody vlaků EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 21:59

Felix Slováček riskuje: Zradilo ho zdraví, mrtvice to ale nebyla

Hudebník Felix Slováček (82) ve středu pořádně vyděsil nejen své blízké, ale i veřejnost. Náhlé zdravotní komplikace vyvolaly obavy, že by mohlo jít o mrtvici. Naštěstí se ale ukázalo, že situace není tak vážná, jak se zpočátku zdálo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy