Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký komik Cosby byl uznán vinným ze znásilnění

Ilustrační fotgrafie
Ilustrační fotgrafie
Foto: Pixmac

Norristown - Soudní porota dnes shledala amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámení a znásilnění Andrey Constandové v roce 2004. Osmdesátiletému Cosbymu hrozí až deset let vězení. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Proces u soudu v pensylvánském městě Norristown začal 9. dubna. Pro Cosbyho je to již podruhé, co soud řeší případ týkající se Constandové. Loni v červnu se ale porota nedokázala na otázce viny Cosbyho shodnout, proces se proto nyní opakoval.

Constandová se původně s Cosbym v roce 2006 dohodla na mimosoudním vyrovnání, po deseti letech byl ale případ znovu otevřen. Cosby vztah s Constandovou přiznal, podle něho ale tato žena se sexuálním stykem souhlasila.

Případ Constandové není jediným, který se proti Cosbymu objevil. Postupně se přihlásilo zhruba 50 žen, které tvrdí, že je Cosby v průběhu uplynulých desetiletí sexuálně napadl či znásilnil. Řada případů je již promlčena. Cosby navíc trvá na tom, že ženy se sexem souhlasily.

Témata:  Bill Cosby znásilnění soudy násilí trest

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

15. února 2026 12:36

Zemřela Zuzana Marešová, poslední české „Wintonovo dítě“

V úctyhodném věku 94 let se uzavřel životní příběh Zuzany Marešové, rozené Spitzerové. Pro Českou republiku tato zpráva znamená symbolický milník, neboť Marešová byla posledním zdejším žijícím „Wintonovým dítětem“. Patřila do skupiny 669 převážně židovských dětí, kterým sir Nicholas Winton na pražském hlavním nádraží pomohl nastoupit do vlaků směřujících do bezpečí Londýna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy