Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čech jel Slovenskem rychlostí přes 200 km/h, zaplatí 20 000 pokuty

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Bratislava - Pokutu 800 eur (20.400 Kč) uložili slovenští policisté českému řidiči, který o víkendu jel se svým vozem Audi R8 na dálnici na západě země rychlostí 220 kilometrů v hodině. Maximální povolenou rychlost tak překročil o 90 kilometrů v hodině, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Elena Antalová. Řidič pokutu zaplatil.

Policisté měřili rychlost 46letému řidiči v neděli odpoledne na dálnici D1 u Dubnice nad Váhom ve směru od Žiliny do Bratislavy a následně ho zastavili na dálničním odpočívadle.

Řidič se podle policejní mluvčí vymlouval, že k rychlé jízdě ho vybídla blíže neupřesněná žena. "Policisty tato kuriózní výmluva neobměkčila a řidiči uložili blokovou pokutu v nejvyšší částce, jakou policista může uložit na místě," uvedla Antalová. Dodala, že potrestaný řidič pokutu zaplatil pomocí platební karty.

Řidičům na Slovensku za rychlou jízdu nehrozí zadržení řidičského průkazu, pokud po zastavení hlídkou vyjádří ochotu zaplatit uloženou pokutu.

Témata:  Slovensko řidiči Češi pokuty policie SR

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.