Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ředitel slovenské RTVS odmítá kritiku, práce novinářů je prý svobodná

Media
Media
Foto: Pixabay

Bratislava - Generální ředitel slovenského veřejnoprávního rozhlasu a televize RTVS Jaroslav Rezník dnes odmítl výtky slovenských novinářů, kteří v otevřeném dopisu kritizovali poměry v RTVS včetně odchodu redaktorů a vedení tohoto média obvinili z normalizace.

"Chci prohlásit, že redakční práce je svobodná. Žádná politická moc nezasahovala do vysílání. Dokud tam budu, tak to nebude ani žádná jiná moc, nikoliv jen politická," řekl Rezník před poslanci parlamentního výboru pro kulturu a média, který do programu dnešního jednání dodatečně zařadil jednání o situaci v RTVS.

Rezník, který loni nastoupil do čela RTVS po zvolení parlamentem, se také ohradil vůči výtkám o normalizaci ve veřejnoprávní instituci. "Jsem citlivý na slovo normalizace. Já jsem zažil normalizaci. Normalizace je, když jako dítě stojíte doma a neznámí lidé vám vyhazují knížky z knihovny," řekl Rezník v narážce na období komunismu v někdejším Československu. Dodal, že již předchozí vedení RTVS přistoupila k propouštění a že v letech 2013 až 2017 odešlo z tohoto média 145 redaktorů.

Exministr kultury a poslanec nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Marek Maďarič na jednání parlamentního výboru řekl, že není dobrou vizitkou, pokud z RTVS odcházejí nebo musejí odejít zkušení pracovníci. Rezníkovi také vytkl skutečnost, že na vedoucí posty ve zpravodajství se dostali lidé, kteří předtím působili na postech mluvčích politiků.

Témata:  RTVS Slovensko novináři média cenzura

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 19:01

Rakovina mízních uzlin. V čem je nemoc, kterou trpěl Jiří Bartoška, zákeřná?

Rakovina mízních uzlin, odborně nazývaná lymfom, patří mezi závažná onkologická onemocnění, která postihují lymfatický systém – klíčovou součást lidské imunity. Tato nemoc je zákeřná především tím, jak nenápadně a tiše se může rozvíjet, často bez výraznějších příznaků, a přesto zasáhnout celý organismus. A právě tato její vlastnost bývá osudná – lidé se k lékaři dostávají až ve chvíli, kdy už je nádor v pokročilém stádiu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy