Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šabáb ukamenoval Somálku. Měla údajně 11 manželů

Somálsko
Somálsko
Foto: Getty Images reprofoto

Mogadišo - Příslušníci teroristické organizace Šabáb dnes na jihu Somálska ukamenovali 30letou ženu, již obvinili z mnohomužství. Informovala o tom agentura Reuters. Žena přiznala, že se postupně tajně provdala za 11 mužů, aniž se mezi jednotlivými sňatky rozvedla, uvedlo v komuniké zveřejněném na internetu islamistické hnutí.

Podle svědků byla žena ukamenována veřejně ve městě Sablale, které leží v provincii Lower Shabele, zhruba 250 kilometrů jižně od metropole Mogadiša. Soudy ustavené Šabábem nepřipouští obhajobu ani odvolání.

Matka osmi dětí byla zadržena kvůli tomu, že se o ní hádali dva muži. Oba tvrdili, že jsou jejími právoplatnými manželi. "Jeden z ženiných manželů už zemřel a jiný se s ní rozvedl, ovšem dalších devět mužů s ní bylo stále ženatých," uvedlo islamistické hnutí v komuniké.

Hnutí Šabáb, které je napojeno na globální teroristickou síť Al-Káida, má pod kontrolou zhruba třetinu území Somálska. Usiluje o svržení křehké prozápadní vlády v Mogadišu a chce v zemi zavést přísné islámské právo šaría.

Témata:  Somálsko Islamistické hnutí Šabáb

Související

Aktuálně se děje

3. května 2026 5:00

Nedělní počasí bude ještě víc letní. Meteorologové slibují další oteplení

Jak slibovala předpověď, letní počasí během prvního květnového víkendu předčasně dorazilo do Česka. Už v sobotu překročila maxima hranici 25 stupňů. Podle meteorologů má být dnes ještě o několik stupňů tepleji. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy