Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Keňa trpí nedostatkem vody a záplavami zároveň

Uhuru Kenyatta, prezident Keni
Uhuru Kenyatta, prezident Keni
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Nairobi - Keňu sužují od března záplavy ze sezónních dešťů, které si vyžádaly již nejméně 132 obětí na životech. Přesto země paradoxně trpí nedostatkem vody.

Hlavní městská přehrada se navzdory přívalům vody nenaplňuje. Zvláštní pracovní skupina, kterou ustanovila místní vláda, má nyní zjistit proč.

Země, která se před dešťovou sezónou potýkala s následky velkého sucha, tak nemá z náhlého dostatku vláhy žádný prospěch. V hlavním městě Nairobi je nedostatek kohoutkové vody, což vyvolává ostrou kritiku na internetových sociálních sítích, uvedla agentura AP.

Voda, která se kontaktem s lidskou infrastrukturou kontaminovala, vyhnala přes 225.000 lidí z jejich domovů. Na záchranu osob uvízlých v oblastech sužovaných vodním živlem byli nasazeni vojáci a armádní helikoptéry.

Témata:  Keňa povodně

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 10:01

Bude to pokračovat, ví Ondřej Brzobohatý. Nepříjemná kapitola se ještě neuzavírá

Rozvody Ondřeje Brzobohatého jsou v posledních dnech opět velkým tématem. Hudebník se totiž rozešel se současnou manželkou Danielou (za svobodna Písařovicovou). Stále se však ani zcela nevypořádal s předchozí manželkou Taťánou Kuchařovou. Podle nejnovějších informací je oba čeká další kolečko u soudu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy