Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: CNN

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Ramadán je devátým měsícem islámského lunárního kalendáře a jeho začátek ve většině zemí není stanoven astronomickým propočtem, ale určuje se podle okamžiku, kdy je na večerní obloze spatřen srpek nového měsíce. Začátek ramadánu se předpokládá tento týden ve středu nebo ve čtvrtek, napsala agentura Reuters.

Během tohoto měsíce muslimové jedí pouze před východem slunce a po jeho západu. K tradicím před začátkem ramadánu či v jeho průběhu patří také rozdávání peněžních či materiálních darů chudým.

Tlačenice dnes vznikla před domem majitele ocelárny v okrese Čitágáon, kde se lidé čekající na oblečení a další dary začali strkat. "Bylo tam 10.000 až 12.000 lidí, převážně žen. Začali se tlačit a někteří byli ušlapáni," řekl agentuře Reuters policista Rafíkul Alam.

Témata:  Bangladéš ramadán neštěstí Islám Indie

Související

Aktuálně se děje

2. června 2025 10:39

Tajná oslava osmdesátin Karla Šípa. Zopakoval to, co už se jednou osvědčilo

Na první červnový den roku 2025 připadly kulaté 80. narozeniny Karla Šípa. Takové jubileum se samozřejmě nemohlo obejít bez pořádné oslavy, která se odehrála na Vltavě v Praze a jejím okolí. Šíp se rozhodl zopakovat scénář, který už se mu jednou osvědčil. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy