Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Je v problémech i Slávie? Čínští majitelé nezaplatili dluhy a Tvrdík končí

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha
Foto: Michal Sedláček, EuroZprávy.cz

Praha - Slávistická veřejnost má opět důvod k vážným obavám. Evropská pobočka čínského majitele vršovického týmu CEFC totiž nezaplatila dlužnou část vůči J&T Private Investments (JTPI). Tato společnost proto přebrala řízení CEFC Europe a odvolala její představenstvo včetně Jaroslava Tvrdíka.

O situaci informoval server isport.cz mluvčí J&T Private Investments Petr Málek.

Nepotvrdila se tak Tvrdíkova slova ze začátku dubna, kdy veřejnost ujišťoval, že dluhy evropské pobočky CEFC uhradí jiný čínský koncert CITIC Group. Dohodu na splacení dluhů, za které čínská skupina ručí mimo jiné fotbalovou Slavií, obě strany nenašly.

Do představenstva CEFC Europe byli dosazeni Peter Kubík a Dušan Palcr, který je paradoxně předsedou dozorčí rady fotbalové Sparty. Nové vedení má stabilizovat společnost a připravit finanční a správní audit.

"Věřitelé jsou připraveni jednat se společností CITIC, kterou považují za důvěryhodného a transparentního partnera," prozradil pro isport.cz Málek.

Potíže evropské pobočky CEFC zahájila informace o vyšetřování jejího šéfa Jie Ťien-minga, který je poradcem prezidenta Miloše Zemana, pro podezření z ekonomické kriminality.

Témata:  fotbalová 1. liga ČR SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:28

Velikonoční pondělí v ohrožení: VAROVÁNÍ před silnými bouřkami s možnou supercelou

Meteorologové varují: část Česka může na Velikonoční pondělí zasáhnout nebezpečné bouřkové pásmo. Podle aktuální výstrahy ČHMÚ nelze vyloučit vznik supercely – výjimečně silné bouře s rotujícím jádrem. Výraznější bouřková aktivita se očekává zejména na Vysočině a jihozápadě Moravy. Neděle přitom ještě přinese klidné a převážně slunečné počasí.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.