Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čecha na Filipínách zatkli za zneužívání dětí

Vlajka Filipín
Vlajka Filipín
Foto: Pixabay

Manila - Na Filipínách byl zatčen český občan, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání místních školaček. Při policejní operaci ve městě Angeles bylo rovněž zachráněno pět dívek, napsal filipínský server Journal Online. České ministerstvo zahraničí je se zadrženým v kontaktu a poskytuje mu konzulární pomoc.

Podle serveru byl třiačtyřicetiletý Čech zatčen ve společnosti dívek ve věku od deseti do dvanácti let, které údajně sexuálně zneužíval výměnou za finanční odměnu. Případ vyšel najevo poté, co si rodiče jedné z dívek stěžovali na policii.

Ukázalo se, že dívky pocházejí z chudých rodin, a v době, kdy nemají školu, žebrají na ulici, napsal Journal Online. Český občan byl obviněn na základě zákonů o obchodování s lidmi a zneužívání mladistvých.

Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové byl muž zadržen na filipínském ostrově Cebu. Česká ambasáda je se zatčeným v kontaktu. "Poskytuje mu konzulární pomoc, která se týká zejména tlumočení, a doporučili jsme mu právního zástupce," řekla ČTK Valentová.

Témata:  Filipíny Češi pohlavní zneužívání dětí

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 14:16

Poslední šance vidět StarDance. Fanoušci nesmějí dlouho váhat

Podzimní televizní sezóna je již v plném proudu, přičemž televizní diváci již dlouho před jejím začátkem věděli, že tentokrát bude bez StarDance na obrazovkách. Hvězdy ale tančit budou a lidé stále ještě mají šanci je vidět na vlastní oči. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy