Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britské soudy začaly trestat vynucené sňatky

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - Britské soudy začaly trestat za nucené sňatky, které organizují převážně občané původem z jižní Asie svým vlastním dětem. Podle organizace Thomson Reuters Foundation vynesly soudy odsuzující verdikty v rozmezí jednoho týdne ve dvou případech.

Dnes uznal soud vinu manželského páru, který odvezl svou čerstvě dospělou dceru do Bangladéše, aby ji tam provdal za jejího bratrance. Dívka, která si myslela, že jede jen na prázdniny za příbuznými, se vzepřela. Otec pak pohrozil, že ji podřízne, respektive bude kuchat 18 sekund - jednu sekundu za každý rok jejího života.

S pomocí mladších sester se dívce podařilo kontaktovat přítele v Británii, který zalarmoval policii. Úřady v Bangladéši pak nucenému sňatku zabránily.

Británie zakázala vynucování manželství v roce 2014. Maximální postih za tento trestný čin je sedm let vězení. Rodiče dívky si verdikt vyslechnou 18. června.

Minulý týden potrestal britský soud čtyřmi a půl roku vězení matku, která odvezla 13letou dceru do Pákistánu, aby ji provdala za staršího muže. Šlo o první osobu v Británii, která byla odsouzena za organizování nuceného sňatku.

Témata:  Velká Británie svatba soudy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.