reklama
Obrovská hrozba pro naše zuby? Na kávu zapomeňte - anotační obrázek
Obrovská hrozba pro naše zuby? Na kávu zapomeňte

Hillary Clintonová, které se ve volbách postavila Donaldu Trumpovi, se před volbami dostala do problémů kvůli tomu, že jako ministryně zahraničí v letech 2009 až 2012 používala pro elektronickou poštu soukromý server. Kritika jejího hazardního jednání byla během volební kampaně jedním z hlavních trumfů jejího protivníka. Trump opakovaně žádal její uvěznění.

Vyšetřovatelé FBI ještě v roce 2016 Clintonovou z podezření z trestného činu očistili, i když jí vyčetli krajně neopatrné jednání. Comey pak několik dní před prezidentskými volbami případ znovu otevřel a oznámil, že se rozhodl ji znovu vyšetřovat, což vyvolalo smršť kritiky ze strany demokratů.

Vyšetřování trvalo 18 měsíců. „Nezjistili jsme, že by (Comeyho) rozhodnutí byla důsledkem jeho politické předpojatosti, ale dospěli jsme k závěru, že jasným a dramatickým odchýlením od úředních norem ministerstva (spravedlnosti) a FBI negativně ovlivnil pověst FBI a ministerstva jako nástrojů spravedlnosti," uvádí se ve zprávě.

Trump, který loni Comeyho z funkce ředitele FBI vyhodil, ho zahrnuje výčitkami, že vyšetřování kauzy Clintonové vedl zaujatě a chybně, když případ nedotáhl k soudu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama