Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neobvyklý nález ve Francii: Moře vyplavilo na pláž přes 400 mrtvých žraloků

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Paříž - Více než čtyři stovky mrtvých žraloků vyplavilo ve čtvrtek na pláž moře u severofrancouzské obce Pleubian.

Malé paryby měřící od 80 centimetrů do 1,5 metru se zamotaly do rybářské sítě, informovala agentura AFP.

Nález 438 mrtvých žraloků označil starosta bretaňského Pleubianu Loic Mahé za "bezprecedentní". Na pláž zavolal policii, která se případem začala zabývat. Trestní oznámení nicméně zatím nepadlo, neboť se starosta Mahé rozhodl vyčkat, zda se rybář, jemuž 600 metrů dlouhá síť patřila, sám nepřihlásí.

Skupina dobrovolníků za pomoci technických služeb Pleubianu uhynulé paryby z pláže odklidila. Server actu.fr upozornil, že po celou dobu na místě panoval silný zápach tlejících mořských živočichů. Radnice bretaňské obce, která má asi 2500 obyvatel, za úklid a likvidaci žraloků zaplatí asi 3000 eur (77.000 korun).

"Síť byla nebezpečná pro plavbu i potápění," upozornil starosta Mahé, podle kterého bylo "nezodpovědné", že ji někdo nechal volně plout v moři, aniž na ni upozornil úřady.

Témata:  žraloci Francie

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 19:31

Ivana Gottová nedala souhlas. I tak nový film s Karlem Gottem míří do kina

Vtipně se postava Karla Gotta objevila po jeho smrti v českotelevizním seriálu Volha. Nyní ožije nejslavnější český zpěvák ve slovenském filmu Duchoň, který pojednává o jeho rivalovi z dob minulého režimu. Gott tak v příběhu nemůže chybět. Zvlášť když se jeho rodiny ani nikdo neptal. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.