Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrdinové socialistické práce budou mít v Rusku sociální výhody

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva - V Rusku se chystá zákon, který poskytne sociální výhody osobám s titulem Hrdina socialistické práce. Normu podporuje šéf Státní dumy Vjačeslav Volodin i ministr financí Anton Siluanov.

Podle Volodina by nositelé titulu měli být osvobozeni od komunálních poplatků, což státní pokladnu zatíží částkou přes 1,5 milionu rublů ročně (asi půl milionu korun). Nový výdaj by měl být zařazen do návrhu státního rozpočtu pro příští rok.

Titul Hrdina socialistické práce se používal mezi lety 1938 až 1991 a používal se i v Československu. Prvním jeho nositelem byl diktátor Josif Stalin.

Vyznamenání v Sovětském svazu dostalo přes 20 tisíc lidí, někteří dokonce třikrát. Režim oceňoval jejich "zásluhy v oblasti hospodářské a sociálně kulturní výstavby, pracovní hrdinství a podíl na růstu síly a slávy SSSR". 

Témata:  Rusko Sovětský svaz

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.