Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Salvini Merkelovou potopí? Do roka se rozhodne, zda je Evropa stále jednotná, tvrdí

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru pro magazín Der Spiegel řekl, že se do roka rozhodne, zda je Evropa stále jednotná. Připustil, že by jeho přístup k uprchlíkům mohl vést k pádu vlády německé kancléřky Angely Merkelové, a kritizoval Francii.

Podle Salviniho budou klíčové volby do Evropského parlamentu, které proběhnou příští rok v květnu, a vyjednávání o budoucím rozpočtu Evropské unie.

Dále řekl, že Itálie už nemůže přijmout více žadatelů o azyl. "Už nemůžeme přijmout ani jednoho, ba právě naopak - rádi bychom jich pár předali," zhodnotil předseda protiimigrační Ligy možnost, že by Německo začalo z hranic vracet běžence.

Salvini si uvědomuje, že by to mohlo vést k pádu vlády Merkelové, ale dodal, že si nic takového nepřeje, "třebaže jsme si velmi vzdálení, a to nejen v otázce migrace".

Podle Salviniho by měla Francie přestat Itálii přestat "poučovat". K rozepři došlo poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron kritizoval rozhodnutí Říma nevpouštět do svých přístavů lodě zahraničních nevládních organizací s migranty.

"Neodpovídá našemu stylu podepisovat návrhy sepsané v jiných zemích a rozeslané e-mailem," komentoval Salvini společný rozpočet eurozóny, na němž se v úterý dohodla Merkelová s Macronem.

Témata:  Itálie uprchlíci Angela Merkelová Matteo Salvini

Související

Aktuálně se děje

8:18

Lukáš Langmajer a rozchod. S oznámením se čekalo, až skončí festival

Čekal, až skončí letošní ročník karlovarského filmového festivalu. Známý herec Lukáš Langmajer, mladší bratr Jiřího Langmajera, v sobotu na sociální síti oznámil rozchod s manželkou Lucií. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy