Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indonésie našla místo, kde se potopila loď s 200 lidí. Plavidlo pohltilo vulkanické jezero

Indonésie
Indonésie
Foto: INT

Jakarta - Indonésie našla místo v hlubokém vulkanickém jezeře, kde se minulý týden potopila loď se zhruba 200 pasažéry. Vrak byl lokalizován v hloubce 490 metrů. Vytáhnout se podařilo také několik mrtvých, ale mnoho obětí je patrně uvězněno uvnitř plavidla. Potápěči se mohou ponořit jen do hloubky 50 metrů v jezeře, kde je chladná a kalná voda.

K vyzdvižení vraku bude potřebovat mezinárodní pomoc. Loď přepravovala asi pětinásobek počtu cestujících, než na kolik měla kapacitu. Když se 17. června při nepříznivém počasí na jezeře Toba potopila, zachránilo se jen 18 lidí včetně kapitána plavidla.

Policie zadržela čtyři osoby včetně činitelů odpovědných za lodní přepravu. Zadržení budou patrně obviněni z nedbalosti, která neštěstí zavinila. 

Jezero Toba má rozlohu 1145 kilometrů čtverečních a nachází se v provincii Severní Sumatra zhruba 1200 kilometrů severozápadně od hlavního města Jakarty. Je oblíbeným cílem výletníků, jeho hloubka sahá do více než 400 metrů.

Témata:  lodní havárie Indonésie neštěstí

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.