Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Loď s migranty v Itálii nezakotví, Španělsko jí povolení dalo

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Madrid - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms dostala povolení přirazit ke španělským břehům s 60 zachráněnými migranty. Ty se podařilo zachránit v libyjských vodách. Itálie i Malta loď odmítaly přijmout.

Plavidlo nyní může přistát v přístavu v Barceloně. Starostka města Ada Colauová organizace poděkovala a uvedla, že Barcelona očekává loď s otevřenou náručí. Podle deníku El País dopluje loď do Barcelony ve středu.

Mezi 60 migranty, kteří byli zachráněni lodí Open Arms, je podle AP pět žen, devítileté dítě a tři mladiství. Mezi dalšími zachráněnými je šest Libyjců a migranti z Mali, Eritreje, Egypta, Bangladéše, Jižního Súdánu či Guineje.

Podle agentury AP loď migranty vzala na palubu v mezinárodních vodách, zhruba 55 kilometrů od libyjského pobřeží. "Na to, že zakotví v italském přístavu, můžou zapomenout," napsal vzápětí na twitteru šéf protiimigrační strany Liga a italský ministr vnitra Matteo Salvini. Španělé podle něj nevyčkali, než dorazí libyjská pobřežní stráž, a v rychlosti na palubu naložili desítky běženců.

Témata:  uprchlíci Španělsko Barcelona

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.