reklama

Z paluby přeplněného plavidla se zachránilo 18 lidí včetně kapitána a nalezena byla těla tří mrtvých.

Záchrannou operaci komplikovaly četné logistické problémy, vodní proud, chlad, kalná voda a přílišná hloubka, do níž nebylo možné poslat potápěče. Minulý týden hloubková kamera pořídila video, jež zachycuje lidská těla, motocykly a provazy z potopené lodě.

Mluvčí záchranářů Muhammad Yusuf Latif řekl, že úřady projednaly s příbuznými obětí obtíže záchranných prací a důvody, proč v nich nelze pokračovat. "Pochopili, že končíme," řekl. Šéf agentury, která zajišťovala vyprošťování plavidla, Muhammad Ilyas řekl, že vrak byl sice nalezen, ale hloubkové zařízení ovládané na dálku se zamotalo do provazů. "Na 100 procent jsme dokázali, že tam ta loď je," řekl Ilyas. Ponorné zařízení bylo nakonec z vody vyproštěno, ale je poničené a bude nutné je opravit.

Policie na Sumatře oznámila, že vznese obvinění proti pěti lidem - kapitánovi a čtyřem představitelům dopravy. "Věděli, že převozní loď Sinar Bangun má kapacitu 40 míst a jako dřevěné plavidlo neměla přepravovat motocykly," řekl policejní velitel.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama