Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Macron to v Nigérii roztočil v nočním klubu +VIDEO

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Abuja - Francouzský prezident Emmanuel Macron si oficiální návštěvu Nigérie zpestřil večerem v nočním klubu Svatyně nová Afrika. Obvyklé exotické tanečnice i pokuřování marihuany ale tentokrát chyběly.

"Co se stane ve svatyni, ve svatyni zůstane," řekl Macron nadšenému davu v nočním klubu ve městě Lagos. Francouzský prezident byl ve svých 23 letech v Nigérii na stáži a úterní večer prý sršel tou africkou energií, kterou zde tehdy objevil, uvedl politik na svém twitteru.

Macron se při návštěvě Nigérie setkal mimo jiné s tamní hlavou státu Muhammaduem Buharim, s nímž jednal o bezpečnostní situaci v oblasti Sahelu a Čadského jezera. Právě v této oblasti se v současné době stupňují hrozby Boko Haram i skupin napojených na Islámský stát.

Macron také vyzval k vytvoření oboustranně výhodného řešení migrační krize, uvedla agentura AFP. Zdůraznil přitom, že to je třeba hledat v podpoře afrických států, jako je Senegal, Pobřeží slonoviny a Nigérie, které pro mladé lidi nejsou ekonomicky atraktivní. 

Témata:  Nigérie Francie Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.