Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Londýnem prošel průvod homosexuálů. Přidal se muslimský starosta Khan i královské námořnictvo

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - Britskou metropolí dnes procházel průvod gayů, lesbiček a transsexuálů. Pořadatelé odhadli účast na 30 tisíc lidí, další zhruba milion přihlížejících lemoval ulice. Jednu z hlavních rolí v Pride in London dnes měla národní zdravotnická služba NHS, která slaví 70 let od založení.

K průvodu se přidal také londýnský starosta Sadiq Khan a skupina královského námořnictva. Ta se pochodu za práva menšin Pride in London oficiálně zúčastnila poprvé.

Dnešní akce se zúčastnili lidé ze 472 organizací, dorazili zástupci společností Barclays, Virgin Atlantic a Metro Bank.

"NHS je pro komunitu menšin důležitější než kdykoli dříve. Jsou to jejich 70. narozeniny a my jim chce říct 'všechno nejlepší' a ocenit úžasnou práci, kterou dělají," prohlásila ředitelka pochodu Alison Campsová.

Británie klesá v žebříčku míst, kde se sexuálním menšinám žije dobře. Britové se starají více o práva zvířat než o práva sexuálních menšin, ukázal nedávný průzkum.

Témata:  homosexuálové Londýn gayové

Související

Aktuálně se děje

19. června 2026 17:47

Televizní hvězda Pavel Dumbrovský měl vážnou nehodu. Srazilo ho auto, měsíce se nesmí pohnout

Bývalý populární moderátor Televizních novin na TV Nova Pavel Dumbrovský utrpěl vážná zranění při čtvrteční nehodě na kole v pražských Kunraticích. Podle dostupných informací mu nedala přednost řidička osobního automobilu, která odbočovala doleva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy