gayové

Švýcarsko, ilustrační foto

Švýcaři v referendu schválili sňatky lidí stejného pohlaví

Svět

Švýcaři se dnes v referendu vyslovili pro uzákonění sňatků lidí stejného pohlaví. Podle agentury DPA to vyplývá z konečných výsledků hlasování. S "manželstvím pro všechny" souhlasilo 64,1 procenta Švýcarů, přičemž nadpoloviční podporu návrh získal ve všech 26 kantonech. Výsledek podle agentury AFP není překvapením, průzkumy připisovaly většinu zastáncům sňatků homosexuálů.

Ilustrační foto

Nový průzkum. Jsou Češi pro manželství homosexuálů?

Domov

Dvě třetiny dospělých v Česku si myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství. Čtyři pětiny dotázaných jsou pro, aby si homosexuálové mohli osvojit potomka svého partnera či partnerky. Podle více než 60 procent lidí by měli mít šanci adoptovat i děti z ústavů. Podpora za poslední rok mírně vzrostla. Přibylo také přesvědčených odpůrců, je jich ale menšina.

Ilustrační foto

Gayové a lesby ovládnou Prahu. Duhový průvod vyjde od ulic 10. srpna

Domov

Letošní průvod hrdosti Prague Pride projde centrem Prahy v sobotu 10. srpna. Trasa povede stejně jako v minulých letech z Václavského náměstí na Letnou. Na karnevalový pochod, jímž vyvrcholí týdenní festival o životě leseb, gayů, bisexuálů či transsexuálů (LGBT), pořadatelé nahlásili magistrátu 30.000 účastníků. Vyplývá to z přehledu oznámených shromáždění v hlavním městě.

Ilustrační foto

Svět

Gayové se perou mezi sebou. Největší duhový průvod naruší trucpodnik

Každoroční největší pochod LGBT komunity WorldPride, který letos organizuje New York, bude v neděli doprovázet trucpodnik, jenž připravují lidé nespokojení s komercializací akce. Napsala to agentura AP. Na manhattanském pochodu za práva leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů se očekává 150.000 lidí, statisíce dalších budou přihlížet v ulicích.

Berlín, ilustrační foto

Berlín je ráj pro gaye, městem dnes projde pochod hrdosti

Svět

Berlín - Berlínem dnes projde pochod hrdosti, kterého se má zúčastnit až půl milionu lidí. Významné místo pro komunitu LGBT má ale německá metropole i v jiném ohledu. Už 33 let zde působí nejstarší světové muzeum věnující se homosexualitě.

Bratislava, pohled na Krásnou horku a Vinohrady

V Bratislavě pochodují příznivci i odpůrci LGBT

Svět

Bratislava - Stovky lidí přišly dnes do centra Bratislavy na shromáždění lidí jiné než heterosexuální orientace (LGBT). Stovky lidí se odpoledne zúčastnily v Bratislavě i jiného shromáždění, které zorganizovali zastánci tradiční rodiny z řad konzervativních občanských aktivistů..

Bratislava, ilustrační fotografie

"Nemám rád teplouše." Prohlásil Slovák, který napadl partnera dánského ministra, čelí obvinění

Svět

Kodaň - Čtyřiatřicetiletý Slovák byl v Dánsku obviněn z napadení partnera dánského ministra spravedlnosti Sörena Papea Poulsena. Podle prokuratury na muže zaútočil před dvěma týdny v noci před jedním z kodaňských barů a prohlásil při tom, že nesnáší homosexuály. Prokuratura ale nemá dostatečné důkazy, aby mohl být Slovák stíhán také za šíření nenávisti, informoval dnes deník The Local.

Rusko

V Čečensku žádné gayové nežijí, nenašli jsme je, tvrdí Rusko

Svět

Moskva - Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oficiálně oznámilo, že v autonomním Čečensku nežijí žádní homosexuálové. Oznámila to agentura Interfax. "Žádné se nepodařilo najít," prohlásil ministr Alexandr Konovalov na schůzi pracovní skupiny OSN pro lidská práva v Moskvě. Kde nejsou homosexuálové, nemůže být ani jejich pronásledování, doplnila agentura Interfax.

Ilustrační foto

Ankara zakázala společenské akce homosexuálů, prý pro dobro obyvatel

Svět

Ankara - Turecké hlavní město Ankara zakázalo veškeré kulturní a společenské akce lesbičkám, gayům, bisexuálům a transsexuálům včetně takových, jako veřejné promítání filmů, výstavy nebo pochody. Zákaz platí podle prezidentské kanceláře proto, aby se předešlo bezpečnostním rizikům. Na svých stránkách to oznámila agentura Reuters.

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:37

Nové detaily z vyšetřování atentátu na Trumpa: FBI řeší motiv, zbraň i nález výbušnin

Střelec Thomas M. Crooks, který se v sobotu pokusil zastřelit bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, zřejmě použil zbraň patřící svému otci. Zahraničním médiím už se podařilo kontaktovat i zástupce školy, kterou útočník absolvoval, či jeho současného zaměstnavatele. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy