Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neonacistka Zschäpeová dostala doživotí, odsouzena byla za 10 vražd

Soud, ilustrační fotografie
Soud, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Mnichov - Hlavní obžalovaná v procesu se členy neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) Beate Zschäpeová má strávit zbytek života ve vězení za vraždu deseti lidí.

Desetiletý trest vězení dostal podle agentury DPA spoluobžalovaný Ralf Wohlleben, který skupině opatřoval zbraně. Soud shledal Wohllebena vinným z napomáhání k vraždě.

Bez trestu nevyvázli ani další spoluobžalovaní. Ke třem letům vězení byli odsouzeni Carsten S. a Holger G. a ke dvěma rokům a šesti měsícům André E.

Carsten S. byl usvědčen z napomáhání k vraždě v devíti případech. Odsouzen však byl podle práva pro nezletilé, protože v době činů ještě neměl odpovídající věk. Tento muž se přiznal, že NSU předal pistoli české výroby. Touto zbraní teroristé později zastřelili devět lidí.

Holger G. byl odsouzen kvůli podpoře teroristické organizace. Holger G. se přiznal, že trojici z NSU jednou předal zbraň a pomohl jim opatřit falešné doklady. Také André E. byl odsouzen za podporu teroristické organizace. Údajně pomáhal trojici teroristů z NSU skrývat se v ilegalitě.

Témata:  Beate Zschäpeová Německo soudy

Související

Aktuálně se děje

25. března 2026 19:58

Dáda Patrasová na křest knihy Aničky Slováčkové nedorazila. Tady je důvod

Vzpomínka na talentovanou Aničku Slováčkovou (†29) ožila v podobě nové knihy, jejíž křest se uskutečnil jen pár dní před smutným výročím. Na Velikonoční pondělí to totiž bude přesně rok, co mladá zpěvačka a herečka odešla do uměleckého nebe. Knihu s prostým názvem „Anička“ připravil její otec, hudebník Felix Slováček, společně s novinářem Lubošem Procházkou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy