Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izrael kvůli raketám vystřeleným ze Sýrie aktivoval Davidův prak

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Izraelská armáda dnes kvůli raketám vystřeleným během bojů v sousední Sýrii aktivovala systém protiraketové obrany.

Armáda uvedla, že v reakci na nebezpečí byl aktivován izraelský protiraketový systém Davidův prak. Kvůli incidentu se v severním Izraeli rozezněly sirény.

Kdo střely v Sýrii vypálil a jaký byl jejich cíl, není jasné. Rakety dopadly ještě na území Sýrie a nezpůsobily žádné škody ani ztráty na životech.

Dříve tento měsíc Izrael dvakrát během jednoho týdne vypálil raketu systému Patriot na bezpilotní letouny, které se blížily k Izraeli ze Sýrie. 

Témata:  Izraelská armáda Izrael Sýrie

Související

Aktuálně se děje

11. července 2026 12:39

Ve Zlíně už platí jen druhý stupeň požárního poplachu. Vrtulník odvolali

Druhým dnem v pátek pokračoval zásah u ničivého požáru jedné z budov v areálu bývalého Svitu ve Zlíně. Hasiči přistoupili k dalšímu snížení stupně požárního poplachu, už jim také nepomáhá vrtulník. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy