Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Julija Skripalová telefonicky kontaktovala příbuzné v Rusku, její otec prý není schopen mluvit

Sergej Skripal
Sergej Skripal
Foto: Reprofoto YouTube

Londýn/Moskva - Julija Skripalová se telefonicky spojila se svou rodinou v Rusku. Příbuzné informovala o zdravotním stavu svého otce, který zatím není schopen telefonického hovoru. Skripalovi byli na počátku března v jihoanglickém Salisbury otráveni paralytickou látkou typu novičok.

Po útoku novičokem, vyrobeném údajně v bývalém Sovětském svazu, byli Skripalovi hospitalizováni v kritickém stavu. Z otravy se zotavili a žijí na neznámém místě v Británii. Konzulární pomoc ruského velvyslanectví v Londýně Julija odmítla, její sestřenici Viktoriji Skripalové britské úřady nevydali k návštěvě vstupní vízum.

Julija podle ruských médií telefonovala do Ruska v úterý. Sdělila příbuzným, že její otec vzhledem k problémům s dýcháním není schopen telefonovat. Bývalý agent Sergej Skripal během léčení podstoupil tracheostomii a má vývod z průdušnice.

Koncem června se v Británii otrávili další dva Britové, kteří přišli do styku s nervově paralytickou látkou nejspíš nešťastnou náhodou. Dawn Sturgessová na následky otravy zemřela, Charlie Rowley byl minulý týden propuštěn z nemocnice.

Témata:  Sergej Skripal Velká Británie Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.