Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nedostatek respektu a rasismus ve fotbalu? Za rozkol mezi Özilem a svazem mohou podle Němců obě strany

Fotbal, ilustrační fotografie
Fotbal, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Berlín - Záložník Mesut Özil podle svých slov skončil kvůli nedostatku respektu vůči svým tureckým kořenům a kvůli rasismu ze strany německého fotbalového svazu. Kauza je v Německu ostře sledována. Polovina obyvatel se dle průzkumu domnívá, že vinu za rozkol nesou stejnou měrou obě strany.

O stejné míře pochybení je přesvědčeno 47 procent Němců, 29 procent dotázaných vidí odpovědnost hlavně na straně Özila a 14 procent především na straně fotbalového svazu.

Hodnocení příznivců jednotlivých politických stran je poměrně podobné, dramaticky z něj vybočují jen voliči protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), z nichž je 59 procent přesvědčeno o tom, že za rozkol může především fotbalista. 

Özil čelil v týdnech po propadu Německa na mistrovství světa v Rusku tvrdé kritice od médií i členů fotbalového svazu kvůli svým výkonům a také spornému květnovému setkání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. V neděli fotbalista oznámil, že v německé reprezentaci končí.

Témata:  Mesut Özil Německo průzkumy fotbal Turecko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.