Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trápí vás sucho? Švédská knihovna nabízí netradiční službu

Neoluxor Praha
Neoluxor Praha
Foto: EuroZprávy.cz

Stockholm - Kvůli suchu, které sužuje Švédsko, vyschla řada studní. Knihovna ve městě Svenljuna proto přišla s neobvyklou službou. Kromě čtiva si v ní můžete i vyprat prádlo.

"Studna vyschla a vy musíte vyprat prádlo? Žádný problém. Jste srdečně vítáni ve svenljunské knihovně. Máme pračku, sušičku a dobré knihy," píše se na webu knihovny.

Kvůli suchu trápí Švédsko nejhorší lesní požáry v moderních dějinách, řadě lidí ale vyschly také domácí studny. Některé domácnosti ve Svenljuně přitom nejsou napojeny na vodovodní řad.

Pomoc místním obyvatelům nabízejí i další instituce ve městě. Otevřou jim například svoje sprchy. Zároveň radnice radí, aby si nechali lidé své studny co nejdříve prohloubit.

Témata:  Švédsko knihovny zajímavosti

Související

Aktuálně se děje

8:31

Jsme jedna rodina. Hezuckého kolegové zaujali krásným gestem

Evropa 2 se s Patrikem Hezuckým loučila v pátečním vysílání od brzkých ranních hodin. Její zaměstnanci ale demonstrovali jednotu v těžkých chvílích i během krátké cesty z pracoviště do strašnického krematoria, kde se od 14:30 konalo poslední rozloučení. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy