reklama

"Prezident Macron znovu vyjádřil prezidentu Putinovi své znepokojení, vzhledem k tomu, že zdravotní stav pana Sencova se zřejmě nebezpečně zhoršil, a poukázal na důležitost toho, aby Rusko co nejdříve nalezlo humánní východisko ze situace," uvedl Elysejský palác. Podle agentury AFP Putin přislíbil neodkladně poskytnout informace o filmařově stavu.

Oba prezidenti diskutovali také o krizi v Sýrii. Putin podle Kremlu zdůraznil význam součinnosti mezinárodního společenství při obnově sociální a ekonomické infrastruktury v Sýrii a také při návratu běženců. Oba státníci se podle ruského komuniké "dotkli i dalších témat". O Sencovovi se kremelské komuniké podle serveru Newsru.com nezmínilo.

Macron o omilostnění filmaře žádal Putina již při květnovém ekonomickém fóru v Petrohradu a také před červencovým finále mistrovství světa ve fotbale.

Sencova, který je odpůrcem ruské anexe Kymu, v srpnu 2015 odsoudil moskevský soud na 20 let za to, že se na jaře 2014 spolu se svým společníkem pokusil na anektovaném ukrajinském poloostrově podpálit kancelář vládní strany Jednotné Rusko a dalšího ruského spolku. Odsouzen byl za terorismus v procesu, který organizace Amnesty International kritizovala jako stalinistický. 

2 komentáře (Poslední 10.08. 20:15) Napište svůj názor

reklama