Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo deportovalo 46 uprchlíků, doprovázelo je 101 policistů

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění bezpečnosti je při letu doprovázelo 101 policistů. Letadlo dnes přistálo v Kábulu.

Mezi deportovanými, s nimiž letoun odstartoval v úterý večer z mnichovského letiště, bylo i 22 osob, které už byly pravomocně odsouzeny za trestnou činnost soudy v různých spolkových zemích.

Jedná se o již patnáctý hromadný letecký převoz migrantů od prvního takového letu, který se uskutečnil v prosinci 2016. Celkem už bylo takto do Afghánistánu vráceno 349 lidí.

Kritici těchto převozů tvrdí, že jsou v rozporu s mezinárodním právem, aby se lidé z Německa do Afghánistánu vyhošťovali, protože v této středoasijské zemi panuje špatná bezpečnostní situace.

Témata:  uprchlíci Německo Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

8. listopadu 2025 8:38

Dukova smrt zasáhla i papeže. Arcibiskupství odhalilo obsah jeho kondolence

Česko v týdnu zasáhla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel kardinál Dominik Duka, v závěru života se potýkal se zdravotními problémy. Informace doputovala i do Vatikánu, odkud přišel kondolenční dopis od papeže Lva XIV. Potvrdilo to pražské arcibiskupství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy