Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V San Salvadoru zatkli přes 400 členů obávaného gangu

Násilí
Násilí
Foto: Pixabay

San Salvador - Policie během razií v San Salvadoru zatkla přes 400 členů nechvalně proslulého gangu Mara Salvatrucha známého rovněž jako MS-13.

Při více než 400 raziích policie zabavila vozy, lodě, domy a hotely. Cílem bylo podle šéfa salvadorské policie Howarda Cotta narušit finanční toky a plánování gangu. 

Zatčení příslušníci gangů mají na svědomí různé zločiny včetně vydírání a obchodování s drogami, někteří z nich nařídili zavraždit policisty.

Mezi zatčenými je i evangelický pastor, který údajně dával členům gangů falešná potvrzení o tom, že vykonali veřejně prospěšné práce.

Témata:  gangy Salvador násilí

Související

Aktuálně se děje

17. května 2026 11:37

Moskva čelila invazi dronů. Rusko hlásí tři mrtvé a další zraněné

Rusko se v noci na neděli stalo terčem rozsáhlého ukrajinského dronového útoku. Tři lidé přišli o život, více než 15 osob utrpělo zranění. Bezpilotní stroje cílily také na klíčové infrastrukturní stavby. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy