Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hororový nález v Mexiku: V tajných masových hrobech byla i těla dětí

Mexiko, ilustrační foto
Mexiko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala dnes s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Nejméně deset těl patřilo ženám a většina jich patřila velmi mladým lidem či dokonce nezletilým, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová.

Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Témata:  Mexiko gangy kriminalita

Související

Aktuálně se děje

20. prosince 2025 17:31

19. prosince 2025 17:43

Belohorcová plánuje Vánoce bez manžela. O programu má jasno

V československém šoubyznyse letos došlo i na rozchody. Jeden takový se týkal Zuzany Belohorcové, kterou tak čekají jiné Vánoce než v posledních letech. Jaké má její rodina plány na nadcházející svátky? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Jeffrey Epstein

Epsteinovy spisy odtajněny. Je v nich zmíněna Češka i Slovák

Demokratičtí zákonodárci z amerického výboru pro dohled zveřejnili novou sadu fotografií z pozůstalosti Jeffreyho Epsteina. Tento krok je součástí širšího úsilí o transparentnost v rámci zákona o odtajnění „Epsteinových spisů“. Mezi materiály, které byly publikovány bez bližšího vysvětlení či popisků, se objevily i dokumenty a osobnosti s vazbami na Českou republiku a Slovensko.